Markus Gisdol: Ben matematik öğretmeni değilim!

Trendyol Süper Lig’in 35’inci haftasında Trabzonspor’u 3-1’lik skorla mağlup eden Samsunspor’da teknik direktör Markus Gisdol açıklamalarda bulundu.

Galip geldikleri için mutlu olduklarını belirten Markus Gisdol, “Eminim bugün herkes bu takımı ve bu taraftarı neden çok sevdiğimi daha iyi anlamıştır. Bugün birlikte sahada inanılmaz bir birliktelik gösterdik. Taktiksel anlamda ilk yarı ve ikinci yarı güzel bir maç çıkardık. Çok zorlu bir rakibe karşı oynadık. Bu galibiyeti almak çok özel oldu. Maçtan önce taktiğimizi belirlemiştik. Taktiksel anlamda rakibe şans vermeyecektik. Planımız buydu. Bunu da çok iyi yaptık. Baskılarla rakibe nefes aldırmadık. Oyuncularımızla bugün yapacağınız koşular çok önemli dedik. Bunu da inanılmaz bir şekilde yerine getirdiler. Bunu çok iyi yaptılar. Takım olarak sadece ilk 11 değil, kulübeden gelenler de çok iyi performans gösterdi. Galip geldiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Ligin son maçına kadar aynı konsantre ve istek ile oynayacaklarını belirten Gisdol, “Ben matematik öğretmeni değilim. Çok fazla rakamlarla uğraşmak istemiyorum. Bize ‘tamamen ligde kaldık’ derseniz o zaman yüzde 100 inanmış olacağım. Bugünkü galibiyetle çok büyük adım attık. Bazı adamlar bize ligin bitimine 43 puana ulaştığımızı söyleseydi kimse inanmayacaktı. Aynı konsantre, istek ve arzu ile son maçımıza kadar oynayacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x